Aizsardzība pret ielaušanos ar kustības detektoriem
Kustības detektori palielina drošību - stāvot garāžā, uz celiņiem un kāpņu telpās. Tās ne tikai nodrošina labāku orientēšanos, bet arī uzlabo aizsardzību pret ielaušanos, jo zagļi parasti meklē vienkāršus veidus, kā nepamanītiem iekļūt ēkā. Sensoru kontrolēta gaisma rada sarežģījumus.
Spilgtākie drošības aspekti: galvenie ieteikumi
Koncentrējieties uz drošību: modernizācija tagad
Mājokļa drošību pret ielaušanos veido daudzi faktori, sākot no durvīm, logiem un slēdzenēm un beidzot ar ēku tehnoloģijām, piemēram, ar automātiskajām žalūzijām un slēģiem. Ar sensoriem kontrolēts apgaismojums un viedierīces, piemēram, WLAN integrētas āra kameras, tīklā savienoti sensori un viedās signalizācijas sistēmas, var vēl vairāk uzlabot mājas drošību.
Kur tiek izmantoti kustību detektori aizsardzībai pret ielaušanos?
Lai nodrošinātu visaptverošu aizsardzību pret ielaušanos ar kustību detektoriem, ir svarīgi apgaismot ne tikai galveno ieeju. Jānodrošina arī sānu un aizmugures ieejas, kā arī logi un šauras ieejas visā mājā. Šādas ieejas iecienījuši zagļi, jo tās bieži vien nav tieši redzamas.
Mājas fasāde un aizmugure
Viedās signalizācijas sistēmas
Viedās signalizācijas sistēmas izmanto modernus sensorus, lai konstatētu ielaušanās mēģinājumus un nekavējoties ziņotu par tiem uz iedzīvotāju viedtālruņiem. Tāpat kā citas viedās mājas ierīces, arī viedās signalizācijas sistēmas parasti ir savienotas ar WLAN, izmantojot piekļuves punktu. Tad tam var piekļūt no jebkuras vietas un jebkurā laikā, izmantojot mobilo tālruni. Lai paplašinātu un papildinātu ēkas drošību, var izmantot papildu komponentus, piemēram, papildu durvju un logu sensorus, atsevišķus kustības detektorus, viedās kameras, iekštelpu un āra sirēnas, kā arī dūmu un siltuma detektorus. Pateicoties viedajam tīklam, šos komponentus var savienot savā starpā bezvadu režīmā un pēc vajadzības kombinēt.
Kai Krzyzelewski
Lumories.lvAutors un koncepcijas izstrādātājs uzņēmumā Copywriter
Eksperta padoms
Kad tumšos stūrus izgaismo ar sensoru kontrolēta gaisma, māja kļūst par grūtāku mērķi zagļiem, jo ne tikai jūs, bet arī jūsu kaimiņi uzzina par pēkšņi ieslēgto gaismu. Tomēr, lai cik gudri būtu aizsardzības pasākumi, pilnas pastkastītes liecina par to, ka mājās neviena nav. Efektīvai zādzību profilaksei noderēs arī lūgums kaimiņam atvaļinājuma laikā regulāri iztukšot to.
Papildu tēmas
BIEŽI UZDOTIE JAUTĀJUMI: Viss par aizsardzību pret ielaušanos
Gaisma ir svarīgs aizsardzības pret ielaušanos elements. Tumšie stūri tiek efektīvi izgaismoti, kad tiek konstatēta kustība. Tas padara māju par sarežģītu mērķi zagļiem. Ja ieslēdzas gaisma, par to uzzina arī kaimiņi. Parasti viņi var viegli noteikt, vai tas ir mājas īpašnieks vai ielaušanās gadījums.
Lai panāktu atbaidīšanas efektu, lampai ir jāsasniedz 100 % spilgtums, tiklīdz tā tiek ieslēgta. Tam jābūt arī izturīgam pret pārslēgšanos - bieža ieslēgšana un izslēgšana nedrīkst būtiski pasliktināt kalpošanas laiku. Šos apstākļus optimāli nodrošina LED apgaismojuma tehnoloģija.
Kustības detektoriem tiek izmantotas dažādas tehnoloģijas. Infrasarkanie sensori (PIR) reaģē uz kustīgu siltuma avotu, piemēram, cilvēku un transportlīdzekļu, tuvošanos. Tie ir uzticami, taču tie biežāk atpazīst sānu kustības nekā kustības, kas sensoram tuvojas no priekšpuses. Viedie augstfrekvences sensori (iHF, pazīstami arī kā radara sensori) darbojas, izmantojot elektromagnētiskos viļņus, un spēj atšķirt dzīvniekus no cilvēkiem. Tie nosaka kustības neatkarīgi no virziena un dažos gadījumos pat caur plānām sienām vai durvīm. Attēlu apstrādes kameras sensori analizē ierakstīto attēlu saturu. Ja notiek izmaiņas vai tiek atpazīti noteikti attēla elementi, kustības detektors reaģē. Vairums kameru sensoru var viegli atšķirt cilvēkus no dzīvniekiem.
Katrs gaismeklis ar kustības detektoru, kā arī atsevišķi kustības detektori pēc uzstādīšanas ir jāpārbauda un optimāli jānoregulē, lai visaptveroši un bez aklajiem punktiem aptvertu aizsargājamo zonu. Gaisma vai detektors jāuzstāda pēc iespējas augstāk, lai zaglim nebūtu viegli to aizsniegt. Daudzi kustības detektori ir optiskās sistēmas, ko var pagriezt horizontāli un/vai vertikāli. Parasti kustības detektora optimālo izlīdzināšanu pārbauda cita persona. Tas ļauj viegli veikt regulēšanu.
Zagļi dod priekšroku viegli pieejamām ēkām, kurās neviena nav mājās un kurām viņi var piekļūt nepamanīti. Ja tas tā nav, laupītājs pievērsīsies vieglāk sasniedzamam mērķim. Ar inteliģento klātbūtnes simulāciju, ko nodrošina viedās mājas lampas un gaismas, ir viegli radīt dzīvas mājas iespaidu. Viedos gaismas avotus dažādās telpās var programmēt, izmantojot lietotni. Tas rada "ikdienas dzīves" iespaidu īpašumā. Uz rokasgrāmatu: Viedā apgaismojuma modernizācija.
Atsevišķus viedos kustības sensorus, piemēram, Philips Hue āra sensors, var izmantot, lai kontrolētu izvēlēto apgaismojumu un uzraudzītu īpašumu pielāgotā veidā. Sensori tiek novietoti atsevišķi no gaismekļa atkarībā no lietojuma, piemēram, augstuma ziņā, stūrī vai piebraucamā ceļa sākumā. Vienam un tam pašam gaismeklim var adresēt vairākus kustības detektorus, lai būtu iespējama visaptveroša uzraudzība. Atkarībā no izstrādājuma atsevišķajam kustības detektoram nav nepieciešams arī papildu strāvas pieslēgums, kas atvieglo pielāgotu izvietošanu.