)
Feng Shui
Harmoniska interjera dizaina ceļvedis:format(jpeg))
Feng šui ir daudz vairāk nekā tikai interjera dizaina metode - tā ir tūkstošiem gadu sena ķīniešu harmonijas teorija, kuras mērķis ir harmonizēt dzīvības enerģiju, tā saukto Chi. Vārdi "feng" un "šui" burtiski nozīmē "vējš" un "ūdens" un simbolizē pastāvīgu enerģijas kustību un plūsmu mūsu vidē. Feng šui mērķis ir veicināt labklājību, veselību un iekšējo mieru, apzināti veidojot interjeru.
:format(jpeg))
Feng šui pirmsākumi meklējami pirms vairāk nekā 3000 gadiem, un tie ir dziļi sakņojušies ķīniešu filozofijā. Sākotnēji feng šui izmantoja, lai noteiktu labākās vietas māju un kapu celtniecībai, lai dabas enerģijas darbotos harmonijā ar cilvēkiem. Laika gaitā šī mācība attīstījās tālāk un kļuva par holistisku metodi, kā veidot dzīves telpu un dārzu, lai piesaistītu veselību, labklājību un laimi.
:format(jpeg))
Mūsdienās feng šui nav zaudējis savu aktualitāti, gluži otrādi - daudzi cilvēki atzīst, ka apkārtējās vides iekārtojums tieši ietekmē viņu dzīves kvalitāti. Mēbeļu iekārtošana saskaņā ar feng šui nozīmē apzināti izvēlēties krāsas, mēbeles un dekoratīvos elementus, lai veicinātu pozitīvas enerģijas plūsmas un palielinātu harmoniju dzīvoklī vai mājā. Neatkarīgi no tā, vai tā ir dzīvojamā istaba, guļamistaba vai birojs: feng šui palīdz iekārtot telpas tā, lai tās barotu ķermeni, prātu un dvēseli.
Feng Shui principi
:format(jpeg))
Galvenais feng šui jēdziens ir līdzsvars starp jin un jang. Yin simbolizē mieru, tumsu un sievišķību, bet yang - aktivitāti, gaišumu un vīrišķību. Telpās, kurās pārāk spēcīgi dominē viens no abiem poliem, var rasties disharmonija. Harmonisku mājokli veido, līdzsvarojot jin un jang, piemēram, līdzsvaroti kombinējot gaismu un ēnu, siltas un vēsas krāsas, mīkstus un cietus materiālus.
:format(jpeg))
Vēl viens svarīgs feng šui princips ir piecu elementu princips. Mēbeļu iekārtošana saskaņā ar feng šui ir veiksmīga, ja visi pieci elementi ir līdzsvarā. Materiāls simbolizē izaugsmi un vitalitāti - ideāli piemērots viesistabai un dārzam. Fire apzīmē kaisli un enerģiju - ideāli piemērots dinamiskām telpām, piemēram, kabinetam. Zeme piešķir stabilitāti un drošību - ideāli piemērots guļamistabai. Metāls veicina skaidrību un loģiku - piemērots birojiem un darba telpām. Ūdens simbolizē dzīvības un emociju plūsmu - labi noderēs ieejas zonās vai pie spoguļiem.
:format(jpeg))
Či ir neredzamā dzīvības enerģija, kas plūst caur telpām. Feng šui mērķis ir optimizēt Či plūsmu, lai pozitīvā enerģija varētu brīvi kustēties. Enerģijas plūsmas bloķēšana, ko izraisa, piemēram, nepareizi novietotas mēbeles, jucekļi vai asas malas, var negatīvi ietekmēt veselību, labklājību un laimi. Tāpēc iekārtošana saskaņā ar feng šui nozīmē nojaukt barjeras un atbrīvot ceļu harmoniskai Či plūsmai.
Feng Shui - Dažādu telpu iekārtojuma padomi
Harmoniski iekārtota telpa saskaņā ar feng šui ir vairāk nekā tikai estētiski pievilcīga. Tas rada vidi, kurā pozitīvā enerģija var brīvi plūst un var justies labi. Galvenā nozīme šeit ir telpas sadalījumam: garu, taisnu līniju vietā plašas pārejas un skaidri noteiktas zonas nodrošina netraucētu chi cirkulāciju. Mēbeles jānovieto tā, lai durvis un logi paliktu redzami, bet apaļas malas un dabiski materiāli, piemēram, koks, piešķirtu papildu mieru un līdzsvaru. Arī krāsu izvēle ietekmē atmosfēru: aktivizējoši toņi, piemēram, sarkana un oranža, atdzīvina darba telpas, zilā un zaļā krāsa pārvērš guļamistabas par relaksācijas oāzēm, bet dzeltenie un zemes toņi stabilizē ēdamistabas telpu.
Nepieļaujiet šo kļūdu: Bieži sastopama kļūda ir nepamanīt tumšus stūrus un pārmērīgu jucekli. Abi var bloķēt enerģijas plūsmu un izjaukt līdzsvaru. Apzināts dizains ne tikai rada skaistu dzīves telpu, bet arī mājokli, kas baro ķermeni un dvēseli.
)
Dzīvojamā istaba ir centrālā telpa, kurā pulcējas ģimene un draugi. Mēbeļu iekārtojums saskaņā ar feng šui nozīmē novietot dīvānu pie stabilas sienas, lai simbolizētu drošību un atstātu pietiekami daudz vietas enerģijas plūsmai. Spoguļi var virzīt chi, savukārt apaļi galdi un mīksti materiāli veicina harmoniju. Feng šui lampa ar tīru gaismu veicina pozitīvu atmosfēru.
)
Feng šui guļamistabai ir jābūt miera oāzei. Lai nomierinātu enerģijas plūsmu, gultas vieta ir pie cietas sienas, prom no durvīm un logiem. Maigas krāsas, piemēram, bēšs, zils vai pasteļtoņi, uzlabo relaksējošo efektu. Izvairieties no spoguļiem, kas vērsti tieši pret gultu, jo tie var traucēt miegu.
:format(jpeg))
Iekārtot biroju saskaņā ar feng šui nozīmē novietot rakstāmgaldu tā, lai jums būtu redzamas durvis, bet jūsu mugura būtu pret stabilu sienu. augi, piemēram, laimīgais bambuss un metāla elementi, veicina koncentrēšanos un produktivitāti. Feng šui griestu gaismai jāizstaro skaidra, bet maiga gaisma.
:format(jpeg))
Dārzu var veidot arī saskaņā ar Feng Shui. Ūdens elementi, piemēram, mazie dīķīši vai strūklakas, iekustina enerģijas plūsmu, savukārt līkani celiņi un augu, akmeņu un koka līdzsvars pastiprina harmonisku kopējo iespaidu.
:format(jpeg))
Gaisma un apgaismojums Feng Shui
Feng šui gaisma simbolizē jang enerģiju - aktīvu, spēcīgu un dinamisku. Tas nozīmē kustību un izaugsmi, un tam ir būtiska nozīme pozitīvas enerģijas veicināšanā mājās.
Pirmām kārtām: Tumsa telpā piesūc enerģiju, tā stagnē un var padarīt mūs nogurušus vai aizkaitināmus. Savukārt spilgti, silti gaismas avoti aktivizē dzīvības enerģiju un veicina veselību un labklājību.
Trīs Feng Shui noteikumi par gaismu
Pēc iespējas biežāk izmantojiet dabisko dienas gaismu. Lielie logi un gaiši aizkari ļauj saules gaismai plūst brīvi.
Izmantojiet tiešo apgaismojumu, lai radītu maigas gaismas saliņas. Tieša, spilgta gaisma var "sadedzināt" chi.
Spoguļi var pastiprināt gaismas pozitīvo enerģiju. Tomēr pārliecinieties, ka tie nepastiprina negatīvo enerģiju, piemēram, dubultojot nekārtību.
Feng Shui lampas katrai istabas koncepcijai
Saskaņā ar Feng Shui katrai telpai ir nepieciešams īpašs apgaismojums, kas pielāgots tās funkcijai. Izvēloties pareizo feng šui lampu, var panākt atšķirību starp stagnējošu telpu un dzīvīgu telpu.
Lukturu dizaina ieteikumi: Apaļas vai organiskas formas lampas veicina enerģijas plūsmu, savukārt leņķa vai šķautņainas lampas var bloķēt chi.
)
Dzīvojamā istaba: Spilgtas, siltas krāsas un vairāki mīksti gaismas avoti dažādos līmeņos, lai veicinātu labsajūtu un sabiedriskumu. Harmoniju izstaro Feng Shui griestu gaisma telpas centrā. Lai neitralizētu tumšās enerģijas, stūros pievienojiet stāvlampas. Dabiskie apgaismojuma materiāli, piemēram, bambuss, koks vai tekstils, rada ļoti harmonisku efektu.
:format(jpeg))
guļamistaba: Maigs, silts apgaismojums ar abažūriem, kas izgatavoti no dabīgiem materiāliem, piemēram, koka vai lina, lai radītu mieru un harmoniju. Lietojiet aptumšojamas lampas un neierīkojiet griestu gaismu tieši virs gultas - tā var "apslāpēt" jūsu dzīves enerģiju. Vairāki papildu gaismas avoti, piemēram, nakts lampas un stāvlampas, rada daudzveidīgu ainu.
)
Virtuve: Virtuvē un ēdamistabā ir ļoti svarīgs skaidrs, spilgts apgaismojums, kas uztur telpu enerģētiski "nomodā" un simbolizē labklājības un pārpilnības plūsmu. Labs sākumpunkts ir piekaramais apgaismojums virs ēdamgalda. Lai veicinātu labsajūtu, darba zonās jāizmanto apgaismojums zem skapja.
:format(jpeg))
Dārzs: Saules lukturi vai saules gaismas simbolizē saikni starp debesīm un zemi un palīdz līdzsvarot piecus elementus. Ja jums ir dīķis vai baseins, varat nodrošināt to ar atmosfērisku apgaismojumu. Dārza prožektori palīdz izgaismot apstādījumus pat tumsā un vērst acis un chi.
:format(jpeg))
Vannas istaba: Maigā, netiešā gaisma rada relaksējošu atmosfēru un veicina reģenerāciju. Savukārt spilgta, auksta gaisma var veicināt nemieru un traucēt enerģijas plūsmu.
:format(jpeg))
Birojs: Spilgta, virzīta gaisma virs rakstāmgalda veicina koncentrēšanos un skaidrību. Savukārt aizmugurē novietota lampa var radīt negatīvas sajūtas un nedrošību - no tās vajadzētu izvairīties.
Ļaujiet mums jūs iedvesmot
:format(jpeg))
Feng Shui apdare un piederumi
Rotājums ir kas vairāk nekā tikai dekorēšana - tam ir dziļāka, enerģētiska nozīme. Mājokļa iekārtošana saskaņā ar feng šui nozīmē apzināti izvēlēties elementus, kas stiprina enerģijas plūsmu mājoklī. apaļas vai izliektas formas (piemēram, apaļi galdi, organiskas vāzes) veicina brīvu enerģijas plūsmu, savukārt leņķa vai asas formas var raidīt negatīvas enerģijas "bultas". Augi vai mīksti audumi mīkstina to iedarbību.
Šeit ir dažas iedvesmojošas Feng Shui dizaina idejas jūsu mājoklim:
- Dzīvojamā istaba: Lai pastiprinātu koka elementu, izvēlieties istabas augus. Izvietojiet iedvesmojošu attēlu ar ūdens motīviem, lai veicinātu enerģijas plūsmu.
- guļamistaba: Izmantojiet amuletus vai mazus kristālus, lai maigi virzītu chi caur istabu. Mierīgas ainavas attēls stiprina jin enerģiju un nodrošina labāku miegu.
- Birojs: Novietojiet spoguli tā, lai tas atstarotu gaismu, bet nedublētu rakstāmgaldu.
- Dārzs: Novietojiet nelielu dīķi vai strūklaku dienvidaustrumos, lai aicinātu uz labklājību un laimi.
Mazāk ir vairāk: Lielākais feng šui ienaidnieks ir nekārtība. Tas bloķē enerģijas plūsmu un padara telpas smagas un nomācošas. Tāpēc regulāri sakopiet un atbrīvojieties no lietām, kas jums nesniedz pozitīvu enerģiju. Izmantojiet arī slēgtus glabāšanas risinājumus, lai izvairītos no vizuāliem traucējumiem. Arī ieejas telpu uzturiet tīru - tie ir vārti, caur kuriem jūsu mājoklī ieplūst chi.
Aplūkojiet to
:format(jpeg))
Secinājums: Feng Shui harmoniskai mājai
Feng šui ir kas vairāk nekā tikai modes tendence - tā ir dzīves filozofija. Ja iekārtojat savu mājokli saskaņā ar feng šui, jūs radāt mājokli, kas izstaro pozitīvu enerģiju, var piesaistīt labklājību, veicina iekšējo harmoniju un stiprina vispārējo labsajūtu. In un jaņ līdzsvars, prasmīga piecu elementu integrācija un mērķtiecīga krāsu un gaismas izmantošana rada harmonisku vidi, kas pozitīvi ietekmē visas dzīves jomas. Līdzsvarots telpu izkārtojums un skaidras struktūras rada miera un drošības atmosfēru. Integrējot feng šui savā mājoklī, jūs iegūsiet vairāk dzīvesprieka un iekšējā miera.