Mājas apgaismojuma koncepcijas
Līdzsvarota gaisma katrā telpāIzgudrotas apgaismojuma koncepcijas maksimālam dzīves komfortam un optimāliem darba apstākļiem. Pat būvniecības vai renovācijas posmā pareizie lēmumi var noteikt pareizo apgaismojuma koncepciju. Arhitekts vai elektriķis ar prieku īstenos jūsu personīgās vēlmes. Vai viss jau ir pabeigts, vai arī ir maz iespēju veidot jaunus elektrības pieslēgumus, piemēram, izīrētos dzīvokļos? Nekādu problēmu: ar labi pārdomātu apgaismojuma koncepciju un gudri izmantotu pamatapgaismojumu, zonu apgaismojumu un apkārtējās vides apgaismojumu jūs varat radīt savā mājoklī brīnišķīgu un patīkamu atmosfēru.
Kādi ir apgaismojuma veidi?
Laba apgaismojuma koncepcija vienmēr apvieno trīs galvenos apgaismojuma veidus. Tādējādi apgaismojuma koncepcija ir līdzsvarota, piemērojama un, visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi, harmoniska un pievilcīga.
Pazīstams arī kā pamatapgaismojums. Ar šo terminu apzīmē visus gaismas avotus, kas nodrošina vienmērīgu un plašu spilgtumu. Piemēram, piekaramie un griestu gaismekļi.
Pazīstams arī kā zonas apgaismojums. Tas attiecas uz gaismas avotiem, kas īpaši nodrošina vairāk gaismas noteiktām darbībām. Viens no piemēriem ir tiešā gaisma no loka gaismekļiem.
Pazīstams arī kā centriskais apgaismojums. Tas attiecas uz gaismas avotiem, kas primāri nerada spilgtumu, bet gan uzlabo atmosfēru. Viens no piemēriem ir netiešā gaisma no LED lentēm.
Ieteikumi par labu vispārējo apgaismojumu
Ieteikumi par labu teritorijas apgaismojumu
Ieteikumi par labu akcenta gaismu
Kas ir apgaismojuma koncepcija?
Dzīvojamās telpās un ārtelpās ir svarīga gan nevainojama orientācija, gan labākā gaisma. Turklāt ir jābūt pietiekamam gaismam, lai veiktu īpašas darbības, piemēram, lasītu vai strādātu. Tāpēc tiešā gaisma un netiešais apgaismojums tiek kombinēti apgaismojuma koncepcijā, lai vienmēr un visur nodrošinātu vislabākos apgaismojuma apstākļus.
Taču tas vēl nav viss: modernās lampas nav tikai funkcionālas, tās ir īsti interjera priekšmeti ar stilu un raksturu. No minimālistiska līdz skandi un vintage: Apgaismojums pielāgojas jūsu dzīves stilam un individuālajai gaumei.
Modernā apgaismojuma koncepcija jūsu četrām sienām apvieno dažādus gaismas avotus, kas atbilst jūsu personīgajam iekārtojuma stilam un vienmēr nodrošina atbilstošu apgaismojumu katrā situācijā.
Mūsdienās viedā apgaismojuma koncepcijas bieži vien nav saistītas ar mājas elektroinstalāciju. Viss, kas nepieciešams, lai sāktu darbu, ir viedā LED spuldze vai viedā LED gaisma.
Kam jāpievērš uzmanība būvniecības posmā?
Apgaismojuma plānošana ir arhitekta vai īpaši nolīgta interjera dizainera uzdevums. Elektriķis pārņem plānoto savienojumu uzstādīšanu. Jums kā ēkas īpašniekam var un vajag aplūkot projektus jau agrīnā posmā, lai vēlāk varētu īstenot labu apgaismojuma koncepciju.
Svarīgākie jautājumi:
- Vai ir telpas, kurās nav piekļuves dienasgaismai** vai kurās ir īpaša vajadzība pēc mākslīgās gaismas mazu logu vai orientācijas dēļ?
- Vai dažās telpās būtu jāizbūvē piekaramie griesti**, lai tajās varētu uzstādīt prožektorus?
- Vai dzīvojamās telpās ir paredzēti sienu savienojumi, lai dažādotu interjera apgaismojuma koncepciju?
- Vai pie dīvāniem, krēsliem vai darba zonām ir pietiekami daudz kontaktligzdu**, lai pieslēgtu visas elektroierīces, tostarp galda un stāvlampas?
- ārpus telpai ir nepieciešama plaša plānošana. Šajā gadījumā jāņem vērā iebūvēto prožektoru, kā arī celiņu apgaismojuma, cokola apgaismojuma un sienas savienojumu iespējas uz fasādes. Griestu un piekaramie gaismekļi zem segtām ārtelpām ir ļoti moderni, tāpēc tie ir jāņem vērā plānošanā.
Apgaismojuma ekspertīze visos apgaismojuma koncepciju aspektos
Lai izlemtu, kurš gaismas avots (vai gaismeklis ar pastāvīgi uzstādītiem LED) ir īpaši piemērots konkrētajai telpai, ir vērts aplūkot svarīgākās gaismas avota īpašības.
Ne visa baltā krāsa ir vienāda. Gaismas krāsa, ko dēvē arī par krāsas temperatūru, norāda, cik silta vai auksta tiek uztverta konkrētā gaismas avota gaisma. Silto gaismu <3 300 Kelvīnu parasti izmanto dzīvojamās telpās. Darbam** tiek izmantota universāla balta gaisma (no 3300 līdz 5300 Kelvīnu). Aukstā, tā sauktā dienasgaismas baltā gaisma galvenokārt tiek izmantota lietošanas telpās.
Gaismas avota krāsu atveidojums nosaka, vai krāsas mākslīgajā apgaismojumā tiek atveidotas reālistiski. To sauc par CRI vērtību. CRI vērtība 100 atbilst reprodukcijai kā dienas gaismas apstākļos. CRI > 80 ir ieteicams dzīvojamās telpās. Tam ir acīmredzami pozitīva ietekme uz interjera dizainu, sienu krāsām, apģērbu, attēliem un pārtiku.
Lai noteiktu gaismas avota spilgtumu**, mēs tagad aprēķinām nevis vatos, bet lumenos. Tā kā mūsdienu gaismas avoti kļūst arvien energoefektīvāki, tie rada arvien lielāku spilgtumu ar mazāku vatu jaudu. Šī attiecība bija nemainīga ar kvēlspuldzēm. Lumena vērtība sniedz ticamu informāciju par atsevišķu gaismas avotu. Dzīvojamām telpām ieteicams izmantot 100-150 lūmenus uz kvadrātmetru.
Visu telpu apgaismojuma koncepcijas
Dzīvojamā istabā griestu lampas, daudzplaknes griestu prožektori vai LED paneļi nodrošina lielu platību vispārējo apgaismojumu. Papildus savienojumiem sienas lampām, ko var izmantot arī dekoratīviem nolūkiem, svarīgas ir arī ligzdas galda lampām un stāvlampām.Griestu lampas ar lasīšanas gaismu nodrošina mājīgu netiešo un tiešo gaismu lasīšanai. Noskaņu nodrošina, piemēram, LED lentes.
Pētījumā ir svarīgi kombinēt spilgtu apkārtējās vides apgaismojumu un elastīgi regulējamu, ideālā variantā dimmējamu zonas apgaismojumu. Profesionālos birojos bieži izmanto standarta biroja lampas, dažkārt ar tiešās un netiešās gaismas komponentiem. Savukārt mājās cilvēki bieži izmanto griestu gaismu, kā arī iebūvētos prožektorus un galda apgaismojumu.
Vannas istabā tiek izmantoti griestu gaismekļi, lai nodrošinātu apgaismojumu visos vannas istabas stūros. Turklāt bieži vien uz spoguļa ir spoguļa apgaismojums, kam ir nepieciešami sienas savienojumi. Vannas istabas gaismekļiem jāatbilst īpašām prasībām attiecībā uz aizsardzību pret mitrumu, tāpēc atkarībā no aizsardzības zonas tiem ir augsts IP aizsardzības līmenis. Viens no piemēriem ir IP68 iebūvēti prožektori, kas paredzēti tiešai dušas un vannas zonai: tie ir pasargāti no pastāvīgas iegremdēšanas ūdenī.
Klasisks gaismas avots ēdamistabas zonas apgaismošanai ir piekaramais gaismeklis, kura forma, izmērs un vairākas liesmas ir saskaņotas ar ēdamgalda izmēriem. Viens no piemēriem ir vairāku liesmu piekaramā gaisma, kas izvietota rindā uz iegarena galda. Apgaismojuma koncepcija kļūst ļoti daudzveidīga, ja ēdamistabā tiek izmantoti sienas gaismekļi, kas nodrošina patīkamu, netiešu gaismu kā alternatīva piekaramajiem gaismekļiem. Mēbeļu gaismekļi skapjos, uz tiem un zem tiem rada stilīgu atmosfēru.
Spilgta griestu lampa nodrošina gaismu guļamistabā, lai varētu orientēties, ģērbties u. c. Tomēr gaisma bieži vien ir pārāk spilgta vakaram, tāpēc to papildina nakts lampas vai pastāvīgi uzstādītas sienas lampas, dažkārt ar lasīšanas gaismu. Ja plānojat griestu kontaktligzdas piekaramajiem gaismekļiem, tos var stilīgi piekārt abās gultas pusēs. Par savu sapņu guļamistabu un tās apgaismojuma koncepciju varat sākt domāt jau būvniecības posmā.
Vispārējam apgaismojumam virtuvē izmanto modernus LED paneļus, daudzplaknes griestu prožektorus, griestu lampas vai piekaramos gaismekļus, lai nodrošinātu apgaismojumu lielā platībā. Tā kā virtuvē ir daudz leņķu virtuves skapīšu dēļ, un jūs tajā strādājat dažādās pozīcijās, mēbeļu lampas tiek izmantotas, lai nodrošinātu apgaismojumu uz darba virsmām. Piekarināmo gaismekļu izmantošana virs letes ir ļoti stilīga.
Apgaismojuma koncepcijas ārtelpai
Apgaismojuma koncepcijas dārzā ir ļoti dažādas un ir atkarīgas no atrašanās vietas. Tāpat kā mitrās telpās, arī āra telpās ir svarīgi nodrošināt, lai IP aizsardzības kategorija atbilstu uzstādīšanas vietai.
Komerciālo projektu apgaismojuma koncepcijas
Komerciālo projektu apgaismojuma dizains ir balstīts ne tikai uz individuālo uzņēmuma identitāti, bet arī uz pieejamo budžetu un juridiskajām normām. Tāpēc profesionālo apgaismojuma dizainu** izmanto ēdināšanas iestāžu, viesnīcu, veikalu un izstāžu apgaismojumam, kā arī citās jomās, piemēram, izglītības iestādēs vai sabiedriskās telpās. Mūsu eksperti un pieredzējušie apgaismojuma dizaineri ir gatavi uzņemties jebkuru izaicinājumu.