Gaismas dizaineri
Apgaismojuma darbi ar graciozitāti un šarmuŠīs sievietes zina, kas ir mūsdienīgs dizains: Light dizaineres no visiem lielākajiem zīmoliem iedvesmo mūs ar izsmalcinātām gaismas skulptūrām, elegantiem apgaismojuma aksesuāriem un inovatīviem gaismekļiem, kas rada labsajūtu, kā arī ar savu nepārspējamo šarmu!
Monica Armani
Luceplan apgaismojuma estētikaTam ir nepārprotams Monikas Armani paraksts: Silenzio piekaramais gaismeklis, ko viņa izstrādājusi Luceplan vajadzībām. Gaismeklis apvieno tekstila estētiku ar inovatīvu skaņas absorbcijas efektu, kas rada mājīgāku atmosfēru telpā. Tieši šādu izsmalcinātu saikni dizainere veido arī citos savos arhitektūras projektos, piemēram, Poltrona Frau grupas atpūtas telpā.
Lucie Koldova
Fabbian poētiskais dizainsTam ir nepārprotams Monikas Armani paraksts: Silenzio piekaramais gaismeklis, ko viņa izstrādājusi Luceplan vajadzībām. Gaismeklis apvieno tekstila estētiku ar inovatīvu skaņas absorbcijas efektu, kas rada mājīgāku atmosfēru telpā. Tieši šādu izsmalcinātu saikni dizainere veido arī citos savos arhitektūras projektos, piemēram, Poltrona Frau grupas atpūtas telpā.
Elisa Giovannoni
Slamp apgaismojuma izsmalcinātībaViņa ir strādājusi kopā ar tādiem izciliem cilvēkiem kā Mišele De Luki. Šodien viņa ir viena no tām: Elisa Giovannoni. Viņa ir pazīstama kā dizainere un arhitekte Giovannoni Design, kā pasniedzēja Domus Academy un Scuola Politecnica di Design Milānā, kā arī ar saviem gaismekļiem, tostarp Kalatos piekaramo gaismu. Viņa izstrādāja tos Slamp, kas veidoti pēc tradicionālo pīto izstrādājumu parauga.
Gae Aulenti
Cult gaismekļi Martinelli Luce zīmolamPipistrello galda lampa, ko viņa 1965. gadā radīja Martinelli Luce: neaizmirstama, moderna klasika! 2012. gadā mirušās Gejas Aulenti dzīve pagāja daudzus posmus. Viņa ir ne tikai arhitekte un dizainere, bet arī dizainere, kas izstrādājusi Nacionālā modernās mākslas muzeja Parīzē un Katalonijas Nacionālā mākslas muzeja Barselonā dizainu.
Carlotta de Bevilacqua
Gracioza gaisma ArtemideCarlota de Bevilacqua tiek uzskatīta par apgaismojuma dizaina vizionāri. 2020. gadā mirušā Artemide dibinātāja Ernesto Gismondi (Ernesto Gismondi) sievas mērķis bija radīt nākotnes gaismu, kas pirmkārt un galvenokārt nodrošinātu cilvēku labklājību. Kā Artemide viceprezidente Carlotta de Bevilacqua ir izstrādājusi uzlādējamo galda lampu Come Together un kopā ar dizaineri Paolu di Arianello - stikla galda lampu Empatia.
Jette Scheib
Graciozs Forestier apgaismojumsJette Scheib izstrādāja Forestier gaismekļu sērijas Carpa un Oyster. Agrāk studējis rūpniecisko dizainu Berlīnes Mākslas universitātē, vēlāk mākslinieks apmetās uz dzīvi Barselonā. No turienes viņa izstrādā produktus starptautiski atzītiem interjera uzņēmumiem. Viņas kredo: "Arī visskaistākā mēbele nekad nebūs ērta bez piemērota apgaismojuma."
Elise Fouin
Forestier apgaismojuma kompozīcijasElise Fouin specializējas arvien jaunu un dzīvīgu kompozīciju veidošanā no materiāliem. Tā tika radīta Papillon gaismekļu sērija Forestier. Viņas moto: neierobežot sevi viena stila robežās, bet atklāti nodarboties ar dizainu. Papildus lampām eksperimentālais dizainers ir radījis arī daudzas mēbeles, kā arī galda piederumus un paklājus.
Maria Berntsen
Smalki apgaismojuma objekti NordluxNordlux un DFTP by Nordlux vajadzībām Marija Berntsena jau ir izstrādājusi daudzus gaismekļus un veselas gaismekļu sērijas, tostarp apbalvoto Glossy galda lampu, kas veidota no stikla un marmora. Papildus aizraušanās ar gaismekļu dizainu Marijai Berntsenai ir gadu desmitiem ilga pieredze mēbeļu un produktu dizaina, kā arī dekorēšanas jomā, un kopš 1992. gada viņa strādā savā dizaina studijā Kopenhāgenā.
Ana Kraš
Jautra gaismas māksla HAYPēc mēbeļu dizaina un interjera arhitektūras studijām Belgradas Lietišķās mākslas universitātē Ana Kraš pārcēlās uz Ņujorku. No turienes viņa īstenoja daudzus projektus objektu dizaina, mākslas, fotogrāfijas un modes jomā. Viņa ir radījusi Bonbon piekaramo lampu Hay - ar rokām vītu lampu, kas izgatavota no kokvilnas un neilona dzijas ar dažādām krāsu šķautnēm.
Ionna Vautrin
Foscarini poētiskā apgaismojuma izjūtaViņa cenšas radīt objektus, kas ir uzreiz saprotami, bet kuros tomēr ir pārsteiguma un dzejas elements: Franču dizainere Ionna Votrīna 2011. gadā tika apbalvota ar "Grands Prix de la Création de la Ville de Paris". Viņa strādā savā dizaina studijā un sadarbojas ar dažādiem partneriem visā Eiropā. Viņa ir izstrādājusi Foscarini gaismekļu sēriju Chouchin un galda lampu Binic.
Silje Nesdal
Nepārspējama iedvesma apgaismojumam ZiemeļeiropāDizainere Silje Nesdāla (Silje Nesdal) ar Reveal piekarināmo gaismu ir izteikusi mūsdienu pieprasījumu pēc vienkārša, bet izteiksmīga ziemeļu dizaina. Tās mutē pūstā abažūrā ir ievietots cauruļveida LED gaismas elements, kas ne tikai papildina skandināvu, bet arī daudzu citu stilu interjerus un nodrošina siltu gaismu. Uzaugusi Norvēģijas fjordos, Silje Nesdāla cildina savas dzimtenes amatniecības tradīcijas.
Odile Decq
Futūristiski apgaismojuma objekti uzņēmumam LuceplanSoleil Noir, kas nozīmē "melnā saule", ir franču dizaineres Odīles Dekas (Odile Decq) radošā ideja. Futūristiskā izskata gaismeklis ir ārkārtīgi netradicionāls, jo papildus tā organiskajai formai tas pārsteidz arī ar savu materiālu - plastmasas putām. Ar daudziem starptautiski atzītiem projektiem Odile Decq iestājas par veco konvenciju dumpiniecisku "apgriešanu kājām gaisā". Viņas rokraksts: neparasts, radikāls, ar maigu stingrību.
Patricia Urquiola
Grācioza gaismas māksla FLOS & FoscariniPatrīcijas Urkjoolas darbi ir atrodami mākslas un dizaina muzejos visā pasaulē. Spāņu arhitektam, kurš jau ir saņēmis vairākus starptautiskus apbalvojumus, jau bērnībā patika izjaukt un salikt lietas. Viņas aizraušanās ir jaunu tehnoloģiju un materiālu atklāšana un to izmantošana, lai radītu savus darbus. Patricia Urquiola FLOS izstrādājusi dizainu, tostarp gaismekļu sēriju Almendra Linear. Kopā ar Elianu Gerotto viņa ir radījusi Foscarini gaismekļu sēriju Caboche.
Greta Magnusson Grossman
Grācioza gaismas māksla FLOS & FoscariniGreta Magnussone Grosmane (Greta Magnusson Grossman, 1906-1999) tiek uzskatīta par īstu dizaina pionieri. 1940. gadā zviedre ieveda skandināvu stilu Ziemeļamerikā, kad pēc laulībām ar džeza mūziķi Billiju Grosmanu pārcēlās uz Kaliforniju un atvēra veikalu slavenajā Rodeo Drive, Losandželosā. Viņas klientu vidū ir: Frenks Sinatra un Ingrīda Bergmane. 1947. gadā viņa izstrādāja, iespējams, savu slavenāko apgaismojuma sēriju Gräshoppa - īstas dizaina ikonas, kas vēl šodien papildina mūsdienu interjeru.
Signe Hytte
Puristiski apgaismojuma darbi &Tradition un jaunie darbiIedvesmojoties no kultūras un mākslas, Signe Hytte rada dekoratīvus priekšmetus un apgaismojuma dizainu interjeriem, kas spēj stāstīt stāstus. Dizainere, kura vada savu studiju Kopenhāgenā, savā radošajā darbā pievērš uzmanību detaļām. Viņa ir izstrādājusi &Tradition gaismekļu sēriju Journey, kas harmonizē sfēras un kuboīdus. Uzņēmumam New Works viņa izstrādāja Karl-Johan gaismekļu sēriju savā nesalīdzināmi minimālisma stilā.
Johanna Forsberg
Eleganti apgaismes objekti ziemeļu apgaismojumamJohanna Forsberg savu gaismas mākslas darbu ar nosaukumu Heat raksturo kā "kvēlojošu uguns mākoni", kas pieejami no misiņa un tērauda. Šīs lampas izstrādē liela nozīme bija sociālajam aspektam: lai veicinātu radošumu un mākslinieciskās attīstības iespējas, zviedru dizainere uzsāka sadarbību ar attīstības aģentūru, kas lampas abažūra izgatavošanā ar rokām iesaista patvēruma meklētājus un bezdarbniekus migrantus.
Toni Rie
Frandsen mūžīgā dažādībaToni Rie kā Frandsen dizaina nodaļas vadītāju raksturo daudzpusīgs rokraksts: Daudzos viņas dizainparaugos galvenā uzmanība pievērsta puristiskām, ģeometriskām formām, bet citos izmantota atmosfēriska pieeja, kas šķiet gandrīz organiska. Viņiem kopīga ir zinātkāre par mūsdienīgu dizainu. Toni Riesa pazīstamākie gaismas ķermeņi ir matēta stikla piekaramais gaismeklis Air ar savu organisko rotaļīgumu un gaismekļu sērija Lyss ar savu ģeometrisko vienkāršību, ko atdzīvina pamatīgas krāsu paletes nianses.
Emiliana Martinelli
Martinelli Luce gaismas daudzveidībaPēc arhitektūras studijām Emiliana Martinelli sāka strādāt ģimenes uzņēmumā Martinelli Luce, ko 50. gados dibināja viņas tēvs Elio, viens no nozīmīgākajiem 60. un 70. gadu apgaismojuma dizaineriem. Tā sākās viņas ceļojums dizaina pasaulē. Gadu gaitā viņa ir izstrādājusi daudzus gaismas ķermeņus gan sadzīves, gan tehniskiem lietojumiem, no kuriem daži ir ieguvuši nozīmīgus starptautiskus apbalvojumus. Viņa ir sadarbojusies ar tādiem arhitektiem kā Gae Aulenti un Sergio Asti un joprojām strādā ar nozīmīgiem itāļu un ārvalstu dizaineriem.
Mariana Pellegrino Soto
Lineārā apgaismojuma dizains uzņēmumam OluceMariana Pellegrino Soto lampas raksturo minimālisma izsmalcinātība. Venecuēliešu apgaismojuma dizainere ir absolvējusi produktu dizainu Istituto Europeo di Design Romā. Pēdējā studiju gadā viņa pabeidza savu noslēguma projektu sadarbībā ar Oluce. Līdz šim viņa ir izstrādājusi dažādus gaismekļus un gaismekļu sērijas itāļu apgaismojuma ražotājam, tostarp Alba un Cylinda.
Inma Bermúdez
Marset gaismas vieglumsInma Bermúdez ar savu portatīvo uzlādējamo galda lampu FollowMe piešķir interjeriem un brīvdabas dzīvojamām istabām gaišu gaismu. Spāņu dizainere ir sākusi savu karjeru rūpnieciskajā dizainā un jau ir strādājusi zviedru uzņēmuma Ikea dizaina nodaļā. Daudzās balvas un nominācijas, piemēram, 2009. gada Dizaina balva, apliecina viņas radošā rokraksta īpašo vērtību.
Paola Navone
Apgaismes koncepcijas ar dvēseli uzņēmumiem Karman, Fontana Arte & Martinelli LucePaolu Navoni raksturo nenogurstoši formu, materiālu, audumu un struktūru meklējumi un zinātkāre. Starptautiski godalgotā arhitekte un interjera dizainere piešķir saviem gaismas ķermeņiem garu un dvēseli, unikāli apvienojot sapņainu izdomu un vienkāršu dizaina valodu. Karman ir vēlreiz parādījusi, kā var lauzt ierastās koncepcijas, radot dažādu dizainu piekaramo gaismu Bibendum. Priežu čiekurs modelēja viņas izsmalcināto apgaismojuma darbu "Pinecone", kas tika radīts Fontana Arte. Kiki gaismekļu sērija ir Paolas Navones darbs Martinelli Luce.